Czy moda musi dużo kosztować

Wszystkie kobiety, nawet jeżeli się do tego nie przyznają, lubią magazyny mody, pokazy nowych kolekcji odzieży, bielizny, modowe porady.

Wszem i wobec wiadomo, że jeżeli kobieta ma zły humor, to choćby najmniejsze zakupy z pewnością go poprawią. Nowy ciuszek jest w stanie poprawić nastrój o 180 stopni. Oglądamy pokazy mody, większość kreacji nie nadaje się do wyjścia na ulicę, ale są takie, o których marzymy.

Wiemy jednak, że sukienka, czy płaszcz od znanego projektanta, to duży wydatek, na który nie każdą z nas jest stać. Czy to oznacza, że nie możemy być modne, jeżeli nie mamy wystarczającej gotówki? Moda, to nie tylko to co nosi się w danym sezonie i ogląda na wybiegach. Moda jest pojęciem bardzo szerokim i obejmuje nie tylko sposób ubierania się, rodzaj ubiorów, ale także dostosowanie się do kultury w której się obracamy i żyjemy, z zachowaniem pewnych elementów indywidualności. Trudno, aby w hołdzie modzie wszyscy zachowywali się lub ubierali jednakowo. Z modą nierozłącznie związany jest styl – czyli sposób noszenia, zachowania, mówienia.

Dlatego, łącząc te wszystkie zagadnienia w jedno, po tytułem ‘moda’, wiemy, że moda nie musi być droga. Każdy, kto ma swój wyrazisty styl, nie pójdzie do sklepu po sukienkę z najnowszej kolekcji, ale jej prezentacja na wybiegu będzie dla niego inspiracją do znalezienia rozwiązania dla siebie. Czyli, może materiał, kolor, może fason – będziemy chciały być modne, ale nie w dokładnie takim samym modelu, tylko dostosowanym do siebie. Pokaz mody będzie dla nas jedynie inspiracją do dopasowania odzieży do swojego stylu. Kobieta, która lubi styl sportowy, będzie się źle czuła w wysokich szpilkach – ale, zainspirowana pokazem mody znajdzie dla siebie rozwiązanie, gdzie elegancką kreację dostosuje do bardziej sportowego modelu butów.

W każdym mieście są dziesiątki sklepów z używaną odzieżą. Są one wielkim dobrodziejstwem dla osób, które nie chcą mieć sweterka czy płaszcza w jakim chodzi wiele osób, lecz szukają czegoś niepowtarzalnego, pojedynczego, co będzie zgodne z ich stylem. Każdy z nas ma pewnie znajomych, którzy wynajdują w takich sklepach elementy ubrania, których nie znajdzie się w żadnym innym. Umiejętnie łącząc poszczególne części, możemy stworzyć kreację na miarę projektanta mody, a poza tym za dużo mniejsze pieniądze. Czasem, wystarczy kilka drobnych dodatków, czy przeróbek, aby zabłysnąć w gronie koleżanek modnym ciuszkiem.

You may also like

Dodaj komentarz