Ekokosmetyki Pupa

Pomimo braku prawnej definicji ekokosmetyków istnieją niezależne instytucje kontroli, które sprawdzają przesłany do nich preparat.

Badają jego skład, weryfikują pochodzenie substancji zawartych w kosmetyku. Jeśli przejdzie on testy pomyślnie, dostaje ekologiczny certyfikat jakości. Największym poważaniem cieszą się francuski Eccert oraz niemiecki BDIH

MOŻESZ SIĘ OBLIZAĆ

Twoim kosmetycznym niezbędnikiem jest preparat do pielęgnacji ust? Przestaw się na pomadkę, balsam z ekocertyfikatem. ołowiu dodawanego często do klasycznych pomadek. Kupujesz T-shirty, bieliznę z ekologicznej bawełny? Jednorazowym torbom mówisz stanowcze „nie”? Przejdź na wyższy stopień wtajemniczenia. Poznaj naturalne kosmetyki i włącz je do codziennych, pielęgnacyjnych nawyków. Zobaczysz, że ten flirt z przyrodą się opłaci. Zielona moda wdarła się szturmem do perfumerii.

PUPA paleta cieni

Jak rozpoznać, że kosmetyk naprawdę jest eko?. Niestety, nie ma definicji prawnej, która regulowałaby określenie: kosmetyk naturalny. Według branżowych ustaleń powinien on jednak zawierać ok. Organiczne preparaty muszą mieć w składzie minimum 95% naturalnych składników roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw. Rygorystycznie podchodzi się także do zawartości konserwantów oraz środków chemicznych.

W składzie biokosmetyków nie może być związków chemicznych i komponentów obchodzenia zwierzęcego. Pamiętaj, by nie przechowywać kosmetyków naturalnych, a tym bardziej tych organicznych zbyt długo. Nie zawierają one klasycznych konserwantów, w efekcie preparat ma krótszy termin ważności, szybciej traci swoje właściwości pielęgnacyjne. Warto więc zużyć swój ulubiony ekokosmetyk po 3 miesiącach od jego otwarcia.

You may also like

Dodaj komentarz