Legenda zapachu Coco Chanel No 5

Coco Chanel No 5
1921 jest rokiem powstania legendy, zapachu, który ubierał w swoje tajemnicze i uwodzicielskie nuty najznakomitsze i najsłynniejsze damy tamtych, a także i obecnych czasów: Marilyn Monroe, Catherine Deneuve, Nicole Kidman.

1921 jest rokiem kiedy Coco Chanel, francuska kreatorka mody, wprowadziła na rynek perfumy wynalezione przez Francuza Ernesta Beaux – Chanel No 5. Nazwa perfum nie jest przypadkiem… Jednak istnieją dwie wersje jej powstania.

Pierwsza wskazuje, że liczba 5 była ulubiona cyfrą Coco druga mówi, że spośród pięciu kompozycji zapachowych Chanel wybrała ostatnią- piątą. Zapach tworzy około 80 składników, z których główne to jaśmin, róża stulistna, irys, ylang ylang, wetiweria, wanilia, ambra oraz olejek sandałowy. Butelka, w której znajduje się ten najbardziej znany zapach świata, dostosowuje się do trendów modowych i wkomponowuje się w tętno danej epoki, stąd częste zmiany jej wyglądu. Pierwsze flakony trafiły do klientów na Boże Narodzenie.

www.e-perfumy.sklep.pl

Może to właśnie jest ten czas, by podarować wybrance serca ten niepowtarzalny, ponadczasowy zapach? Marilyn Monroe „powróciła” ostatnio na ekrany, reklamując perfum Coco Chanel. Aktorka wspomina, że sypia ubrana jedynie w kilka kropli słynnego zapachu. Zapewne każdy mężczyzna marzy aby zastać swoją Marilyn w tak skąpym stroju. A kobiety marzą by być nią przez chwilę. Podarujmy sobie chwilę zapomnienia wybierając grację, elegancję, subtelność czyli nic innego jak perfumy Coco Chanel. „Pieniądze szczęścia nie dają. Do­piero zakupy.”- Marilyn Monroe

You may also like

Dodaj komentarz