Perfumy online – jak sprytnie kupić?

perfumy
Perfumy to mieszaniny różnych olejków eterycznych i związków aromatycznych, a także utrwalaczy i rozpuszczalników. Zostały zaprojektowane, aby nadać ludzkiemu ciału lub różnym przedmiotom przyjemny zapach.

Określenie perfum może faktycznie być używane w dwóch różnych znaczeniach. Istnieje rozróżnienie pomiędzy substancjami zapachowymi stosowanymi przez kobiety i mężczyzn: produkty żeńskie na ogół nazywane są perfumami, wersje przeznaczone dla mężczyzn nazywane są popularnie wodą kolońską.

Jest to jednak tylko kolokwializm. Perfumy w rzeczywistości oznaczają coś innego.

Parfum, czyste perfumy lub po prostu perfumy mają stężenie między 15-40%. Woda perfumowana, zwana także eau de perfume zawiera 10-20% związków aromatycznych. Esprit de parfum to wariant rzadziej używany, o „sile” między wyżej wymienionymi typami.

Zazwyczaj cena perfum wzrasta wraz z ich koncentracją, choć nie zawsze tak jest. Koszt zależy od metody ekstrakcji, a im wyższe stężenie, tym większa ilość, którą należy wyekstrahować.

Oczywiście można kupić tanie zapachy dostępne w większości supermarketów i drogerii. Jeśli jednak szukasz wonności o wyższej koncentracji lub bardziej ekskluzywnej marki, cena może stać się dość wysoka.

Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć najlepsze oferty kupowania tanich perfum także w Internecie i poza nim.

www.e-perfumy.sklep.pl i perfum on line

Rodzaje zapachów

Perfumy można podzielić na dwie kategorie w oparciu o metodę ich tworzenia. Związki aromatyczne są albo ekstrahowane z różnych naturalnych źródeł, w przypadku naturalnych, podczas gdy zapachy wytworzone z syntetycznych źródeł dostarczają substancji zapachowych niewystępujących w przyrodzie.

Źródłami naturalnymi są zazwyczaj rośliny: kwiaty, kora, nasiona, liście, itp. lub zwierzęta: piżmo cygańskie, plaster miodu i tak dalej. Z powodu tych naturalnych źródeł, perfumy takie mają bardziej złożone zapachy, ale mogą również zawierać związki alergizujące.

Zapachy syntetyczne z kolei zawierają jeden pierwszorzędowy związek organiczny, co daje czysty, ale czasami monotonny zapach. Syntetyczne zapachy są na ogół tańsze niż naturalne, choć cena zależy od zastosowanej metody syntezy lub ekstrakcji.

zapachy

Bezcłowe perfumy

Lotniskowe bezcłowe sklepy są dość popularnym miejscem do kupowania perfum. Bezcłowe zapachy w tych sklepach mogą teoretycznie być tańsze niż w zwykłych sklepach, ponieważ są zwolnione z podatku VAT i innych rodzajów podatków.

Jednak często tak nie jest!

Ze względu na różnice w kursach wymiany i wysokie marże zysku, oferowane przez nich ceny są często wyższe niż te, które można znaleźć u zwykłych sprzedawców.

Sklepy wolnocłowe mają zazwyczaj wiele rodzajów zapachów. Jeśli chcesz kupić perfumy o jak najniższej cenie, nie zapomnij sprawdzić waluty, w której jest ona ustawiona. Obecne kursy walut mogą mieć duży wpływ na to, ile zapachy naprawdę będą Cię kosztować.

Jeśli zamierzasz kupić produkty wolne od podatku, polecam sklepy wolnocłowe internetowe. Są najtańszą opcją. Jednak, gdy sprowadzasz produkty, z poza UE musisz liczyć się, że mogą one zostać opodatkowane i oclone w kraju docelowym.

Kupujemy w internecie

Sklepy internetowe z mogą być znacznie tańsze niż sklepy z cegły i zaprawy. Większość zwolnionych z opłat lotniskowych i wielu sprzedawców detalicznych stacjonarnych ma dostępne cenniki w internecie, co ułatwia porównywanie cen. Poza niskimi cenami wygodne jest także kupowanie perfum w Internecie.

Internetowe sklepy oferują szeroką gamę perfum, zarówno pod względem marek, jak i zapachów. W rezultacie nie musisz udawać się do kilku sprzedawców detalicznych, a nawet krajów osobiście, aby znaleźć bardziej ekskluzywne perfumy z limitowanej edycji. Możliwość zamówienia tanich perfum z domu jest użyteczna dzięki międzynarodowej wysyłce oferowanej przez większość sklepów internetowych w tej branży. Z drugiej strony, port lotniczy zwolniony z cła zwykle oferuje tylko odbiór lub wysyłkę w kraju, w którym się znajdują.

Problemy prawne z zakupem perfum w sieci

Ogólnie rzecz biorąc, zamawianie perfum z internetowych sklepów jest całkowicie legalne. W niektórych krajach istnieją jednak ograniczenia dotyczące rodzajów produktów, które można importować bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat; lub w ogóle. W Kanadzie flakony z zapachami są uważane za materiały niebezpieczne ze względu na ich łatwopalność i nie będą dostarczane przez Pocztę Kanadyjską.

Nadal możesz korzystać z innych sposobów dostarczania produktów, takich jak UPS, ale zawsze powinieneś sprawdzić regulacje przed kupowaniem substancji zapachowych w Internecie, szczególnie w dużych ilościach i z krajów z poza UE.

You may also like

Dodaj komentarz