Pięć różnych rodzajów perfum – przewodnik

perfumy

Wybór perfum nie jest tak łatwy, jak myślisz.

Wszyscy mamy preferencje, jeśli chodzi o aromaty. Niektórzy wolą pachnące mydła i żele pod prysznic, podczas gdy inni preferują natryskiwanie na swoje ciało silnych perfum.

Wybór perfum, który Ci odpowiadają, nie jest tak łatwy, jak myślisz. W rzeczywistości u wielu z nas zapachy stają się częścią naszej tożsamości, której nie można zastąpić.

Istnieje pięć głównych rodzajów zapachów na świecie, z których każdy ma swoje unikalne cechy. Który jest twoim ulubionym?

1. Świat orientalnych zapachów

orientalne przyprawy i zapachy

Te perfumy to mieszanka piżma, bursztynu, drewna i cynamonu. Są to ciężkie, mocne i bogate zapachy, które pasują do tajemniczych kobiet.
Perfumy te są symbolem siły, elegancji i luksusu, dlatego są zwykle noszone w nocy i nigdy nienoszone codziennie w pracy, szkole lub w casualowym nowoczesnym stroju.

2. Witamy w świecie drzewiastych i ziemnych zapachów

przyprawy

Te ciepłe i intymne perfumy powinny zdecydowanie być pierwszym wyborem poważnych i eleganckich kobiet. Są mieszanką drzewa sandałowego i przypraw, a to daje im ciepło.

Powinny być noszone w zimie ze względu na ciepło.

3. Słodkie aromaty wypełniają pomieszczenie

owoce

Są podobne do zapachu słodkich pokarmów, takich jak owoce, karmel lub słodycze. Młode kobiety lubią te perfumy najbardziej, ponieważ dodają odrobiny szczęścia i witalności.

Są odpowiednie do codziennych zajęć i można je nosić w pracy lub w szkole.

4. Zanurz się w słodyczach z kwiatowymi i owocowymi perfumami

pole kwiatów

Perfumy te obejmują typowe połączenie niektórych kwiatów i owoców, takich jak lilia, róża jadeit, fiołek, jaśmin, pomarańcza, mango i inne.

5. Świeże zapachy

morska fala

Te perfumy sprawiają, że twój zapach jest „czysty”, ponieważ są zbliżone do zapachu mydła.

Zazwyczaj noszone są w lecie.

Jak się dowiedzieć, jakie perfumy najbardziej Ci odpowiadają?

1. Zawsze próbuj nowego zapachu rano

spray

Poranek to najlepszy czas, aby wypróbować nowy zapach i wybrać to, co ci odpowiada. W tym momencie zmysł węchu jest dokładniejszy, ponieważ nie ma na nim zapachu, którego doświadczasz w ciągu dnia. Zawsze kupuj perfumy rano, aby ocenić kombinacje, które Ci odpowiadają.

2. Zadaj sobie pytanie, jaki rodzaj aromatu preferujesz najbardziej?
Wybierz perfumy, które lubisz. Zawsze wybieraj perfumy, które Cię przyciągają i cieszą cię. Te perfumy pasują do Twojej osobowości.

Niektóre kobiety wolą kwiaty i owoce, a inne wolą ciężkie perfumy, takie jak piżmo i bursztyn od orzeźwiających zapachów, takie jak mydło i ogórki.

3. Nie próbuj zbyt wielu perfum
Zmysł węchu jest bardzo delikatny. Nie możesz wypróbować więcej niż trzech perfum, ponieważ nasz węch nie może przetwarzać różnych zapachów w tym samym czasie.

Podczas próbowania perfum zalecane jest powąchanie mielonej kawy, ponieważ kawa oczyszcza włókna nosowe i pomaga odzyskać zmysł węchu.

4. Weź pod uwagę swój typ skóry
Perfumy reagują z naturą skóry. Powinieneś wypróbować zapach na skórze, ponieważ każdy zapach reaguje inaczej w zależności od osoby. Uważaj, aby nie pocierać niewielkiej kropli perfum na nadgarstku, ponieważ jej skład ulegnie rozkładowi w wyniku ciepła, a zatem straci swój zapach. Pozostaw na skórze zapach, aby go wchłonąć, a następnie możesz zdecydować, czy ci to odpowiada, czy nie.

5. Okazja i pora roku odgrywają dużą rolę
Czas odgrywa istotną rolę w doborze zapachu. Zapachy zmieniają się z sezonu na sezon i różnią się od czasu do czasu.

Zimą eksperci zalecają stosowanie ciepłych perfum z drewna zmieszanych z aromatem orientalnych przypraw. Latem zaleca się stosowanie odświeżających perfum, które łączą warstwy kwasowe i kwiatowe.

Perfumy, które powinny być używane w ciągu dnia, składają się z lekkich i odświeżających kombinacji kwiatów i cytrusów. Imprezy wieczorne wymagają ciężkiego, ekscytującego i orientalnego aromatu, takiego jak bursztyn, piżmo i przyprawy.

P.S. Istnieje naukowy sposób na zastosowanie perfum. Oto krótkie wyjaśnienie:
Perfumy nie potrwają długo, jeśli nie zastosujesz tej magicznej metody:

Zapach zwykle przesuwa się od dołu do góry.

Zastosuj perfumy od stóp do głowy, w szczególności w punktach pulsu.
Zacznij od kostki, przejdź do obszaru za kolanem, następnie do nadgarstków i tętna szyi, a następnie dodaj kroplę za uszami.

Aby uzyskać mocniejszy efekt, rozpylić perfumy w powietrzu i przejść przez „chmurę”. Pozwoli to również wyczuć Twoje ulubione nuty i dodać ostateczny delikatny akcent.

Wykonując te czynności, możesz wybrać swoje ulubione perfumy, a tym samym znaleźć swój własny niepowtarzalny zapach, który odzwierciedla Twoją tożsamość.

You may also like

Dodaj komentarz