Versace Man Eau Fraiche letni zapach na plażę

Versace Man Eau Fraiche

Wydany w 2006 roku, Versace Man Eau Fraiche to niezwykle popularna męska woda kolońska, która zyskała status niemal kultowego w społeczności zapachów.

Ciekawe, czy warto się spieszyć, postanowiliśmy dać Eau Fraiche pełną recenzję za pomocą naszej formuły zapachowej.

Perfumy Versace na www.e-perfumy.sklep.pl

Versace Man Eau Fraiche

Informacje
Marka: Versace
Zapach: Man Eau Fraîche
Koncentracja: woda toaletowa
Wprowadzenie: 2006
Rodzina: zapach drzewno wodny
Powiązane zapachy: Ralph Lauren Polo Blue

Po sukcesie ich pikantnej i orientalnej mikstury, Versace Man, w 2003 roku włoski dom starał się stworzyć świeższą wersję letnią. Dlatego Versace zbliżył się do Oliviera Crespa, który słynie ze swoich ostrych zapachów. Jego poprzednia praca obejmuje Paco Rabanne Black XS, formułę Givenchy Gentleman 2017 oraz większość linii Mercedes Benz i Kenzo Eau dla mężczyzn.

Po pierwsze, użycie terminu „Eau Fraiche” jest nieco niejednoznaczne. Zwykle Eau Fraiche jest używany do identyfikacji słabszego i odświeżającego zapachu, który zawiera tylko około 3% związków aromatycznych. Jednak nie popełnij błędu, że Versace Man Eau Fraiche jest w rzeczywistości wodą toaletową, a zatem powinna być silniejsza.

Skład Versace Man Eau Fraiche
Z nutami drzewa różanego i cedru na tle calone i ambry, Eau Fraiche to charakterystyczny, drzewno-wodny zapach. W rzeczywistości bardzo dobrze oddaje charakter tego zapachu. Przyjrzyjmy się jednak bardziej szczegółowo.

Noty głowy
Bergamota
Cytrynowy
Palisander
Carambola

Eau Fraiche otwiera się na zesty bergamot i cytrynę jako pierwsze nuty, po czym odkrywa trochę sproszkowanego palisandru. Szczególnie intrygującą nutą w głowie była carambola (owoc gwiezdny), która była szczególnie pociągająca i cierpka, a nie zbyt słodka.

Nuty serca
Zielone jabłko
Calone
Terragon
Pieprz

Bardzo szybko zanurzamy się w serce, gdzie z caramboląpojawiają się także nuty ostrego zielonego jabłka. W międzyczasie doświadczamy niektórych ziół terragonu z ostrym pieprzem dla orzeźwiających gatunków wodnych. W tym czasie pojawia się nutka calone, aby zapewnić zdecydowanie wodny motyw.

Nuty podstawowe
Melon
Ambroxan
Cedr
Gdy Eau Fraiche schnie do podstawy, zielone jabłko jest stopniowo wycofywane, co przypomina melon. Jednak najbardziej żywymi nutami są tutaj trochę sproszkowanego drewna cedrowego, a także wodne nuty ambroksanu.

Zamiast ambry, wybieram tutaj ambroksan, ponieważ wciąż dostaję te nuty wodne, piżmowe tytoń, ale wydaje się dość syntetyczny.

Ogólnie rzecz biorąc, cykl życia Versace Man Eau Fraiche jest dość konwencjonalny z typowym osuszaniem. Niemniej jednak jest to dość ulotne i docieramy do nut podstawowych w bardzo krótkim czasie. Chociaż nie są to zbyt wciągające dźwięki, możemy wybrać każdy z niewielkim nakładem pracy.

Pod względem przebudzenia i siły propagacji radzi sobie stosunkowo dobrze. Jednak projekcja jest odrobinę słaba, biorąc pod uwagę, że są to dość lekkie dźwięki. Wreszcie, długowieczność jest dość rozczarowująca i zapewnia mniej niż cztery godziny trwałości zapachu.

Dlatego, jeśli chcesz to nosić, prawdopodobnie warto zapakować rozpylacz podróżny, aby uzyskać pewne poprawki w ciągu dnia. Jest to jeszcze ważniejsze w czasie upałów, ponieważ pot przyspiesza parowanie zapachów.

Po pierwsze, wydaje się, że Eau Fraiche jest ogólnie bezpiecznym zapachem. Nikt nie lubi tego zbyt mocno i prawie wszyscy, którzy go testowali, czują, że jest to przyjemny i lekki zapach.

Versace eau Fraiche ma silną pozycję wśród społeczności zapachów. Perfumy uważane są za niezapomniany współczesny klasyk, który jest „magnesem” na cały dzień spędzonym na plaży.

Versace Man Eau Fraiche to typowy letni zapach, do noszenia od połowy maja. Nie nadaje się podczas chłodniejszych miesięcy. Byłby jednak odpowiednim zapachem w trakcie lub po treningu. Pod względem pory dnia jest to zapach na dzień. Idealny na weekend, dzień na plaży, na piknik lub nawet na grilla. z chłopakami. Jak na przedział wiekowy, jest to zapach, który najlepiej pasuje młodszym mężczyznom od nastolatków aż do połowy lat dwudziestych.

Podobnie, jest to zdecydowanie swobodny zapach, którego nie można nosić w biurze lub gdziekolwiek indziej. W końcu jego męskość jest stosunkowo umiarkowana i łagodna. Będąc delikatnym i ulotnym zapachem, odświeża bez natarczywości.

Jakby nie było, butelka nie jest zbyt ekscytująca. Szkło jest przeźroczyste, niebieskie z zygzakowatymi detalami na krawędziach. Na wierzchu znajduje się metalowa płytka, na której umieszczono rozpylacz i akrylowe nasadki. Jeśli chodzi o atomizer, to działa on bardzo dobrze i zapewnia ładną, gęstą mgłę, gdy jest prawidłowo stosowany.

Tymczasem opakowanie jest o wiele ciekawsze niż sam flakon. Zapach jest prezentowany w kartonie wykonanym ze skóry aligatora w tym samym jasnoniebieskim kolorze co butelka. Srebrne litery zdobią powierzchnię odblaskową niebieską opaską, która reprezentuje nasadkę butelki.

Nazwa perfum jest dość trafna, ponieważ jej trwałosć przypomina prawdziwą Eau Fraîche. Mimo to jest to wciąż doskonały wybór, jeśli szukasz zwyczajnego zapachu do noszenia na plaży, przy basenie lub na siłowni. Jeśli szukasz czegoś tego lata, powiedzielibyśmy, że warto się zastanowić. Warto jednak zapoznać się z zaleceniami najlepszych letnich wód kolońskich dla mężczyzn, gdy jesteś na tym miejscu!

You may also like

Dodaj komentarz